eremef.pl

Portal lifestyle o tematyce kobiecej

Romantyczny look bez wysiłku, czyli sukienki szyfonowe w trendach na lato 2022 

Tegoroczny sezon letni w modzie damskiej skupia się przede wszystkim wokół eteryczności, delikatności, ale także kolorów i różnych form. W te założenia idealnie wpasowują się sukienki szyfonowe, które są synonimem subtelności i kobiecego uroku. Spotkać je można na sklepowych wystawach sieciówek, jak i wielkich domów mody. Czym są sukienki szyfonowe? Gdzie je zakładać i jakie stylizacje z nich tworzyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czym się charakteryzują sukienki szyfonowe?

Szyfon jest bardzo delikatnym materiałem, który używany jest przede wszystkim do produkcji sukienek i spódnic. Najpopularniejszym obszarem, w którym znaleźć można tę tkaninę jest moda ślubna – stosowana zarówno w samej sukni, jak i np. welonach. Chęć przeniesienia tej lekkości i eteryczności, której nadaje im szyfon sprawiła, iż zaczął być on wykorzystywany także przy tworzeniu mody codziennej. Jest on szczególnie popularny latem, ponieważ sukienki szyfonowe są lekkie i przewiewne, co ma duże znaczenie szczególnie przy wysokich, letnich temperaturach. Sprawia on, że nasza skóra będzie swobodnie oddychać, a my w ten sposób unikniemy nadmiernego pocenia. Sukienki szyfonowe są strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o wybór kreacji, która sprawdzi się w tańcu – z tego powodu są one jednym z najczęstszych wyborów na wesela. Lekkość materiału sprawia, iż nie krępuje on naszych ruchów i możemy się w nim swobodnie poruszać. Poza tym, dzięki możliwości tworzenia z niego efektownych marszczeń i falban, kreacje z niego powstające potrafią być bardzo efektowne.

Sukienki szyfonowe: propozycje stylizacji na różne okazje. Sprawdź propozycje redakcji!

Dzięki ich licznym zaletom, sukienki szyfonowe świetnie sprawdzą się w wielu sytuacjach i uroczystościach. Nie sposób na początku nie wspomnieć oczywiście o weselach, na które najczęściej wybierane są kreacje z szyfonem. Obecnie bardzo modne są sukienki w wyrazistych kolorach, które w połączeniu z lekką tkaniną będą nie tylko zjawiskowe, ale i bardzo wygodne. Z tych samych powodów takie kreacje będą strzałem w dziesiątkę na imprezach typu Sylwester. Na taką okazję do naszej kreacji polecamy dobrać bardziej wyrazistą, cięższą biżuterię lub mocniejszy makijaż (ale nigdy oba!) – dzięki temu nasza stylizacja nabierze pazura. Takie sukienki są bardzo popularne również na mniejszych uroczystościach, jak np. chrzest. Najlepiej zagrają tutaj delikatne kolory w pastelowych odcieniach i minimalistyczna biżuteria. Sukienki szyfonowe wyglądają dobrze nie tylko z klasycznymi szpilkami. Latem szczególnie popularne jest zestawienie ich z sandałami na szpilce, które wyszczuplą i wydłużą nasze nogi. Niezależnie od okazji, wielu stylistów szczególnie upodobało sobie dobieranie do takich kreacji delikatnego upięcia, np. w formie “niedbałego” koka (tzw. “messy bun”) lub kilku warkoczyków, które utrzymają nasze włosy w ryzach. Upięcia tego typu połączone z szyfonowymi sukienkami to strzał w dziesiątkę, jeśli zależy nam na kobiecym, eterycznym look’u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *