eremef.pl

Portal lifestyle o tematyce kobiecej

Naturalne porady zapobiegające starzeniu się

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że wiele najpopularniejszych produktów do pielęgnacji skóry na rynku zawiera naturalny składnik przeciwstarzeniowy. Ale prawda jest taka, że ​​wiele z tych produktów zawiera wiele syntetycznych chemikaliów, które mogą nie być szkodliwe dla skóry. Dlatego ważne jest, aby wybierać produkty zawierające naturalne składniki, które nie narażają Twojej twarzy na działanie potencjalnie niebezpiecznych chemikaliów. Te składniki obejmują składniki roślinne, ekstrakty i witaminy. Wraz z rozwojem nauki składniki te osiągnęły nowy poziom skuteczności. Niektóre z tych przełomów to fermentacja i unikalne procesy, które mogą zwiększyć skuteczność naturalnych składników.

Pomimo tego, że są znane jako przeciwutleniacze, mogą działać tylko przez krótki czas. To powiedziawszy, istnieją pewne naturalne składniki, które mogą pomóc spowolnić, a nawet odwrócić oznaki starzenia. Na przykład miód jest doskonałym naturalnym środkiem nawilżającym, ponieważ zawiera przeciwutleniacze. Te przeciwutleniacze pomagają naprawić uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki i odmłodzić komórki skóry. Intensywne nawilżenie jest również niezbędne do spowolnienia powstawania zmarszczek.

Retinoidy

Kilka badań wykazało skuteczność retinoidów w zmniejszaniu uszkodzeń skóry. Te przeciwutleniacze mają silne właściwości przeciwzapalne, które poprawiają kondycję i elastyczność skóry. Mogą również chronić przed rakiem skóry i poprawiać nierówny koloryt skóry. Te składniki są dostępne w postaci retinolu dostępnego bez recepty i tretinoiny na receptę. Produkty te są bezpieczne i skuteczne oraz zapewniają długotrwałe efekty.

Możesz również włączyć korzyści płynące z różnych pokarmów i napojów do swojego programu przeciwstarzeniowego. Na przykład olej kokosowy z pierwszego tłoczenia jest doskonałym naturalnym środkiem nawilżającym. Ten olej jest pełen przeciwutleniaczy i może zapobiegać tworzeniu się zmarszczek. Jest niezwykle nawilżający i bogaty w kwasy tłuszczowe. Ponadto mleko kokosowe jest bogatym źródłem witaminy E. Może również zapobiegać uszkodzeniom skóry wywołanym przez słońce.

Oliwa z oliwek i banan to dwa najpopularniejsze naturalne składniki do pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry. Banan zwiększa produkcję kolagenu, ważnego składnika skóry. Możesz użyć mieszanki miodu i plasterków banana, aby nałożyć naturalną maskę przeciwzmarszczkową na twarz. Jeśli chcesz dodać odrobinę oliwy z oliwek do twarzy, możesz to zrobić, mieszając jej łyżeczkę z kilkoma kroplami dojrzałego soku bananowego. Następnie spłucz skórę ciepłą wodą i spłucz czystą bawełną.

Przeciwutleniacze

Stosowanie przeciwutleniaczy w naturalnych produktach do pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry ma wiele zalet. Składniki te mają zdolność poprawy odporności skóry, ochrony skóry przed zanieczyszczeniami środowiskowymi oraz redukcji zmarszczek. Co więcej, mogą odbudować uszkodzone naczynia włosowate. Substancje te wzmacniają barierę skóry i zapobiegają utracie wilgoci. Zawierają witaminy A, C i E. Wszystkie są pomocne w zapobieganiu starzeniu się.

Olej z nasion marchwi zawiera wysoki poziom karotenoidu, silnego przeciwutleniacza, który odwraca działanie wolnych rodników indukowanych przez UVA. Odżywiają i poprawiają strukturę i elastyczność skóry. Dodatkowo olej z nasion marchwi jest bogaty w witaminy A, D i E. Jest również doskonałym środkiem nawilżającym i zawiera witaminy A, C i E. Jego wysoki poziom przeciwutleniaczy może pomóc pozbyć się zmarszczek i zmniejszyć oznaki starzenia .

Olejek kawowy zawiera kwasy tłuszczowe, sterole i witaminę E. Ten kompleks przeciwutleniaczy chroni skórę przed promieniowaniem UV i uszkodzeniami komórkowymi. Liczne badania wykazały, że olejek kawowy jest doskonałym przeciwutleniaczem. Jego zalety to ochrona skóry przed wolnymi rodnikami i wzmacnianie jej jędrności. Pomaga również zapobiegać tworzeniu się zmarszczek i zwiększa energię. Oznacza to, że ważne jest, aby skóra była nawilżona.

Jogurt ma przeciwutleniacze i jest doskonałym naturalnym środkiem nawilżającym. Zawiera również przeciwutleniacze, które wspomagają regenerację skóry. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy może sprawić, że Twoje oczy będą jasne i zdrowe. Ponadto może pomóc organizmowi w produkcji kolagenu i elastyny. Wszystkie te składniki są świetne dla skóry, ale najlepszym sposobem na uzyskanie jak największych korzyści jest spożywanie dużej ilości owoców i warzyw.

Kilka różnych kremów do twarzy zawiera przeciwutleniacze. EPA i witamina C w awokado są świetne dla zdrowia skóry. Ale nie mogą usunąć zmarszczek i drobnych linii. Kilka innych składników może być skutecznych w zapobieganiu i leczeniu starzenia. Dobrym przykładem produktu przeciwstarzeniowego jest kurkuma. Wiadomo, że ten rodzaj składnika przeciwstarzeniowego poprawia strukturę skóry i poprawia cerę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.