eremef.pl

Portal lifestyle o tematyce kobiecej

Jak dbać o usta po kuracji kwasem hialuronowym?

Jak pielęgnować usta po kuracji kwasem hialuronowym? Jest kilka ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć. Unikaj zbytniego pocierania ust, co może powodować dalszy obrzęk i krwawienie. Unikaj również jedzenia lub picia pokarmów, które powodują spierzchanie ust, takich jak bardzo słone potrawy. Najlepiej unikać picia alkoholu przez co najmniej trzy dni po zabiegu.

Chociaż głównym sprawcą odwodnienia jest ciśnienie powietrza, należy pamiętać, że wypełniacz skórny z kwasem hialuronowym dociera tylko do warstwy brodawkowatej skóry właściwej. Po wstrzyknięciu do ust wiąże się z innymi cząsteczkami HA, aby dodać objętości i nawilżenia. Podczas rekonwalescencji unikaj spożywania pikantnych potraw, które mogą powodować pieczenie i kłucie.

Ważne wskazówki – pielęgnacja ust po kwasie hialuronowym

  1. Należy unikać spożywania pikantnych i kwaśnych potraw przez 24 do 48 godzin po zabiegu. Ciśnienie powietrza odwadnia organizm, a wypełniacz dermalny kwas hialuronowy przyciąga wodę z ciała na powierzchnię ust. Jednak nie martw się – możesz użyć ciemnej szminki, aby zatuszować siniaki. I staraj się nie wywierać zbyt dużego nacisku na usta przez następne 48 godzin.
  2. Po zabiegu należy odczekać 24 godziny przed nałożeniem makijażu. Należy również unikać spania na boku lub w pozycji, w której usta będą spuchnięte. Powinieneś unikać spożywania pikantnych i kwaśnych potraw przez co najmniej 48 godzin. Jeśli masz którąkolwiek z tych reakcji, powinieneś unikać ich spożywania przez kilka dni. Mogą powodować pieczenie lub kłucie.
  3. Po zabiegu należy założyć błyszczyk. Powinieneś także nosić kapelusz. Następnie powinnaś nosić luźny makijaż. Jeśli używasz korektora, możesz zamaskować siniak ciemniejszym odcieniem szminki. Najlepiej również unikać spożywania pikantnych potraw przez 24 do 48 godzin po zabiegu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, unikaj palenia przez dwa tygodnie po zabiegu.
  4. Po zabiegu należy pić dużo wody. Powinnaś unikać alkoholu i wysoko przetworzonej żywności, ponieważ mogą one sprawić, że Twoje usta będą jeszcze bardziej puchnąć. Najlepiej również trzymać się z dala od silnie kwaśnych i pikantnych potraw przez 24 do 48 godzin po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Ważne jest, aby być świadomym potencjalnych zagrożeń. Jeśli planujesz zabieg z powodów kosmetycznych, najpierw skonsultuj się ze swoim wstrzykiwaczem.
  5. W ciągu pierwszych kilku dni należy unikać picia alkoholu i ciśnienia powietrza. Należy również unikać picia wody. Twoje usta będą opuchnięte i delikatne. Po zabiegu należy unikać spożywania pikantnych potraw przez następne 24 godziny. Powinieneś unikać picia alkoholu przez pierwsze 48 godzin. Ponadto powinieneś ograniczyć spożycie napojów alkoholowych i pokarmów wysokotłuszczowych. Po zabiegu nie należy przyjmować żadnych leków.
  6. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego należy unikać spożywania pikantnych potraw przez dzień lub dwa. Możesz mieć drobne siniaki, ale jest to nieszkodliwe i zniknie po kilku dniach. Twoje usta nie będą w stanie wchłonąć niczego innego, dopóki nie zdążysz się zregenerować. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego należy unikać spożywania gorących i pikantnych potraw przez co najmniej 24 do 48 godzin. To samo dotyczy alkoholu, ponieważ może powodować pewne uszkodzenia leczonego obszaru.
  7. Przez kilka pierwszych dni po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego można nałożyć ciemną szminkę. Po 24 godzinach można wykonać makijaż. Należy również unikać dotykania ust przez dwa do trzech dni, aby zapobiec krwawieniu lub siniakom. Następnie należy unikać nakładania ostrych lub ciężkich kremów lub leków na usta. Należy unikać wywierania nadmiernego nacisku na okolice ust.
  8. Po wstrzyknięciach kwasu hialuronowego należy zachować chłodne usta. Lód owinięty w szmatkę może pomóc zmniejszyć obrzęk i siniaki. Po zabiegu należy unikać alkoholu. Oprócz unikania napojów alkoholowych bądź nawodniony. Jak zauważysz, wypełniacze skórne z kwasem hialuronowym polegają na wodzie, aby Twoje usta były jędrne i pięknie wyglądały. Ważne jest również picie wystarczającej ilości wody, aby zapobiec spuchnięciu warg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.